Časté dotazy zákazníků

Jak vybrat clonu?
Rozměr clony se řídí rozměrem markýzy, kterou již máte. Samotná clona by měla mít o 20-30 kratší rozměr kvůli odvodu vody. Pokud rozměry vaší markýzy z hlavy nevíte, určitě se vám bude hodit naše přehledná tabulka rozměrů kompatibilních markýz.
Z jakého materiálu je clona vyrobena?
Materiál clony je kvalitní PES vlajkovina 115g/m2. Určitě oceníte její rychleschnoucí schopnosti a také odolný potisk, který děláme sublimační technologií. Tento typ tisku netrpí vyblednutím nebo vypráním, je stabilní po celou dobu životnosti clony, což je cca 5-6 let.
Jak clonu připevním k markýze/zemi?
Clona má na spodním okraji po celé délce plastová oka ve tvaru písmene D. Protože dosáhne až na zem, můžete ji připevnit k zemi běžnými stanovými kolíky. Skvělými pomocníky jsou také tesařské vruty a aku vrtačka. Vruty totiž dobře fungují i do velmi tvrdého podkladu. Obojí si můžete objednat u nás na e-shopu.
Jak náročná je instalace/odmontování clony?
Kompletní akce je otázka cca 5 minut, viz video. Clona má našitý v horní hraně silikokový kedr, který se nasouvá do kedrové lišty v předním čele markýzy. Poté se upevní spodní hrana k zemi pomocí stanových kolíků nebo vrutů.
Za jak dlouho mi clonu dodáte?
Většinu běžných rozměrů máme skladem, dodáváme je tedy zpravidla během 3-5 dnů. Větší rozměry nebo zakázkově potištěné clony pak do 10 pracovních dnů od zadání tisku. Zpracování grafiky např. ze zaslaných podkladů/fotek je pak cca 2-3 dny.
Jakou má clona životnost? Jaká je barevná stálost potisku?
Minimálně 5-6 let, potisk vydrží běžné šetrné opakované praní na 40 stupňů. Clonu lže i bez problémů žehlit na 1. stupeň.
Jak mohu clonu vyčistit?
Běžným praním na max. 40 stupnů. PES vlajkovina je odolná, praní ji nijak nezatěžuje.
V jakém formátu musím dodat obrázek pro vlastní potisk?
Ideální je tiskové PDF v poměru stran dle zvoleného rozměru. Lze dodat také bitmapový obrázek se zadáním, jak ho na cloně umístit. V takovém případě ale musíte počítat s dodatečnými náklady za přípravu tiskových dat z podkladů. Nemusíte se ale bát, vlastní potisk s vámi vyřešíme individuálně přes e-mail, takže předem budete vše vědět a domluvíme se na ideálním řešení.